III Memoriału Jacka Zglinickiego

Stowarzyszenie im. Jacka Zglinickiego ma zaszczyt poinformować o przebiegu i wynikach zorganizowanego w dniach 10-11 listopada 2007 III Memoriału Jacka Zglinickiego - turnieju piłki ręcznej chłopców w kategorii wiekowej junior młodszy (rok urodzenia 1991 i młodsi).
Mecze trzeciej edycji turnieju odbyły się na halach KS Warszawianki oraz UKS Wilanowii.

Uczestnicy turnieju:

KS Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski
KS Wisła Azoty Puławy
SKF Wisła Płock
MKS Wieluń
UKS Skarpa Lublin
UKS Kontra Warszawa
MKS Wilanowia Warszawa
MKS Agrykola Warszawa

Przebieg zawodów - dzień pierwszy:

Zawody pierwszego dnia odbywały się w dwóch grupach. Awans do rundy finałowej rozgrywanej systemem pucharowym uzyskiwały dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. Trzecie i czwarte drużyny tworzyły tabelę i grały z zespołami z drugiej grupy (przy zaliczeniu meczów z fazy grupowej).

W grupie A dominowały dwa zespoły: KS Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski oraz MKS Agrykola Warszawa. W bezpośrednim starciu zespół z Piotrkowa okazał się lepszy. Mecz o trzecie miejsce w tej grupie wygrał zdecydowanie zespół z Lublina. Kontra Warszawa była jedynym zespołem, który pierszego dnia zawodów nie zdobył punktów.

Przebieg zawodów w grupie B był bardzo emocjonujący. Bezkonkurencyjny był zespół SKF Wisły Płock, który zapewnil sobie awans juz w pierwszych dwóch spotkaniach. O kolejne miejsca trwała jednak zażarta walka. Do ostatniego meczu ważyły sie losy drugiego półfinalisty. Ostateczny awans UKS Wilanowii Warszawa należy uznać za niespodziankę i sukces tej młodej drużyny. UKS Wilanowia Warszawa zanotowała aż 3 remisy (!!!) i była drugim zespołem bez porażki w tej grupie!!! Sensacyjny remis z faworyzowanym zespołem SKF Wisła Płock dał awans Wilanowii w ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju. Tym samym Wilanowia zepchnęła na trzecie miejsce zespół z Puław, który w ostatnim meczu grupowym pokonał po zaciętym boju MKS Wieluń (w meczu tym sędziowie musieli kilkakrotnie sięgać po czerwone kartki, którymi obdzielali zawodników obu drużyn). W bezpośrenim meczu Wilanowii i Azotów padł remis, o ostatecznym miejscu decydował zatem bilans bramkowy.

Zobacz szczegóły ...

Do półfinałów awansowały 4 drużyny tworząc następujące pary:

KS Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski - UKS Wilanowia Warszawa
MKS Agrykola Warszawa - SKF Wisła Płock

Przebieg zawodów - dzień drugi:

Półfinały

Półfinałowy mecz MKS Agrykola Warszawa - SKF Wisła Płock miał dramatyczny przebieg. Dopiero w końcówce meczu zespołowi z Płocka udało się doprowadzić do remisu. Ten zacięty pojedynek musiała więc rozstrzygnąć dogrywka, w której lepsi okazali się zawodnicy Wisły, mimo że gospodarzom w tym meczu pomagały nawet „ściany": Wiślacy aż 17 razy trafiali w słupki i poprzeczki. Do tego doszła fantastyczna postawa Warszawiaków. Niespodzianka wisiała w powietrzu, a piłkarze Agrykoli byli o krok od wejścia do finału. Niestety w decydującej o wszystkim dogrywce zawiodły ich nerwy.

Półfinałowy mecz KS Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski
- UKS Wilanowia Warszawa przebiegał pod dyktando zepołu z Piotrkowa. Zmęczeni i osłabieni liczebnie zawodnicy Wilanowii (część zawodników musiała wyjechać po pierwszym dniu turnieju na zawody ze starszym rocznikiem) okazali się łatwym przeciwnikiem dla zespołu Kipera.

Finały

W finale III Memoriału Jacka Zglinickiego zespół SKF Wisła Płock zwyciężył Kipera 31:18 (21:8) biorąc srogi rewanż za ubiegłoroczne niepowodzenie, kiedy to w finale ulegli Piotrkowianom. Tym razem od pierwszego gwizdka gra toczyła się pod dyktando świetnie dysponowanych Wiślaków.W bramce SKF rewelacyjnie spisywał się Bartłomiej Dudek, który obronił rzut karny, a w ataku nie do powstrzymania był Kamil Mokrzki, syn wielokrotnego reprezentanta Polski.
Przewaga Płocczan rosła z każdą minutą; po kwadransie prowadzili już 16:5. W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy z Piotrkowa nie potrafili znaleźć recepty na świetnie dysponowanego Dudka, który wygrał plebiscyt na najlepszego bramkarza turnieju.
W zespole Focus Parku na wyróżnienie zasłużył prawy rozgrywający Dawid Biskup, uznany za najlepszego zawodnika III Memoriału Jacka Zglinickiego.


Dużo bardziej emocjonujący przebieg miał mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się dwa zespoły ze stolicy: MKS Wilanowia i MKS Agrykola. Młodszy o rok zespół Wilanowii trenowany przez Zbigniewa Trzpila toczył wyrównany bój z bardziej doświadczonym rywalem zza miedzy, schodząc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem (12:10).
W drugiej części zawodnicy Agrykoli odrobili straty, przede wszystkim dzięki dobrej postawie w bramce Mirosława Pham Ba, wybranego najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Po dramatycznej końcówce starsi o rok szczypiorniści z Agrykoli wygrali z Wilanowią 20:19.

Zobacz szczegóły ...

Mecze o miejsca 5 - 8

W dolnej tabeli dominację wykazał zespół Azotów Puławy. Wygrywając pewnie dwa swoje mecze czym zapewnił sobie piąte miejsce w turnieju. Kluczowym meczem o dalsze miejsca był mecz MKS Wieluń ze Spartą Lublin. Zwycięstwo Wielunia dało im 6 miejsce.
Na zauważenie zasługuje remis Kontry Warszawa, która zmuszona okolicznościami (choroby i kontuzje) musiała grać w drugim dniu zawodów w ciagłym osłabieniu. Mimo tego zdołała wyrwać remis w meczu z MKS Wieluń. Remis ten jednak nie zmienił kolejności zespołów w grupie 5 - 8.

Wyniki końcowe:

Oto końcowa klasyfikacja III Memoriału Jacka Zglinickiego:


1. SKF Wisła Płock
2. Focus Park Kiper
3. MKS Agrykola
4. MKS Wilanowia
5. Azoty Puławy,
6. MKS Wieluń
7. UKS Skarpa Lublin
8. UKS Kontra Warszawa

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a pierwsza trójka piękne puchary z rżniętego szkła. Dodatkową nagrodę dla zwycięskiego zespołu w postaci sportowych plecaków ufundowała firma ubezpieczeniowa Polisa Życie.

Nagrody indywidualne turnieju:
Królem strzelców turnieju został Maciej Torchała z zespołu MKS Wieluń, który w całym turnieju rzucił 35 bramek.
Najlepszym bramkarzem uznano Bartłomieja Dudka z zespołu SKF Wisła Płock.
Najlepszym zawodnikiem uznano Dawida Biskupa z zespołu Focus Park Kiper
Tych trzech zawodników wyjechało z turnieju z pamiątkową statuetką i nagrodą ufundowaną przez członków stowarzyszenia (odtwarzacz MP3).

Wybrano też najepszego zawodnika drużyny z Dzielnicy Warszawa Śródmieście - Mirosława Pham Ba (Agrykola Warszawa).

Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymał Sławek Machalski (UKS Wilanowia).

Turniej zorganizowano dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa mazowieckiego oraz sponsorów: Polisa Życie SA oraz Jotreks- Bis Beton Sp. z o.o.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom. ZAPRASZAMY ZA ROK!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem,

Maciej Zglinicki - Prezes Stowarzyszenia im. Jacka Zglinickiego
Roman Ogłaza - Wiceprezes Stowarzyszenia im. Jacka Zglinickiego

Podstrony (1): Galeria 2007
Comments