Archiwum‎ > ‎Edycja 2009‎ > ‎

Informacje przed turniejem

V Memoriał Jacka Zglinickiego odbędzie się w dniach 7 - 8 listopada 2009. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn - chłopcy rocznik 1993 i 1994 w kategorii junior młodszy. Zawody będą rozgrywane na dwóch obiektach: hali AZS UW przy ul. Banacha 2 A (sobota-niedziela) oraz hali „Koło" przy ul. Obozowej 60 (w sobotę)

Grupę A tworzyć bedą zespoły: Agrykola Warszawa I, Wilanowia Warszawa, Wisła Płock II, Jurand Ciechanów, ASPR Zawadzkie.

Mecze tej grupy bedą rozgrywane w sobotę 7 listopada na hali AZS UW przy ul. Banacha 2 A.

Grupę B teworzyć będą zespoły: Wisła Płock I, Piaski Legionowo, Chrobry Głogów, Azoty Puławy, Agrykola Warszawa II.

Mecze tej grupy bedą rozgrywane w sobotę 7 listopada na hali „Koło" przy ul. Obozowej 60

System gier:

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn każda. Mecze grupowe rozgrywane będę systemem każdy z każdym. W drugim dniu zawodów zespoły z pierwszego i drugiego miejsca w grupach przystąpią do fazy pucharowej. Pierwsza ekipa z grupy A zmierzy się z drugą z grupy B, a pierwsza z grupy B z drugą z grupy A. Wygrani zagrają w finale turnieju, zaś przegrani walczyć będą o miejsce trzecie.

Trzecia i czwarta drużyna z każdej grupy rozegrają mecze pomiędzy sobą z zaliczeniem spotkania grupowego. I tak trzecia drużyna z grupy A zagra z trzecią i czwartą z grupy B itd. Zespoły w ten sposób stworzą tabele, która zdecyduje o kolejności miejsc 5 - 8. Zespoły, które zajmą piąte miejsce w grupie rozegrają w niedzielę jedno spotkanie między sobą.

Czas gry w fazie grupowej: 2 x 15 minut z 5 minutową przerwą.
W fazie pucharowej czas gry zostanie wydłużony do 2x20 minut. W przypadku remisu w decydującej fazie rozgrywek, zwycięzca wyłoniony zostanie w 10 minutowej dogrywce, a jeśli ta nie przyniesie rozstrzygnięcia w serii (5) rzutów karnych. System gry w obronie - 3:3 w pierwszej połowie, dowolny w drugiej. Kara wykluczenia - 2 minuty. Zawodnik ukarany czerwoną kartką będzie wykluczony z gry w następnym spotkaniu.

Szczegółowy plan zawodów poniżej:

Sobota 7 listopada

Rozkład meczów Grupa A (hala przy ul. Banacha 2 A)