Archiwum‎ > ‎Edycja 2011‎ > ‎

Komunikat końcowy - SKF Wisła Płock po raz trzeci ...

opublikowane: 14 lis 2011, 23:19 przez Stowarzyszenie Jacka Zglinickiego   [ zaktualizowane 21 wrz 2012, 05:15 ]

VII Memoriał Jacka Zglinickiego w piłce ręcznej chłopców rocznik 95’-96’ już za nami. W turnieju zorganizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz firm: Honda Aries Power, Galeria SD, Klima-Dex, Toyota Bielany, Kresowa Hawira, wzięło udział 6 zespołów z całego kraju i 3 drużyny warszawskie. Patronat medialny nad VII Memoriałem objęły portale internetowe: Aktywni.pl oraz Handball.pl.

W finale VII Memoriału Jacka Zglinickiego w piłce ręcznej chłopców rocznik 95’-96’ po raz trzeci w historii turnieju triumfowali płocczanie. Podopieczni Michała Królikowskiego pokonali po zaciętym meczu zespół stołecznej Agrykoli. 16:13. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak zwycięstwa gości. Warszawianie zaskoczyli dużo roślejszych rywali (najwyższy mierzył grubo ponad metry wzrostu!) twardą obroną i mądrą grą w ataku. Praktycznie nie mylili się w pojedynkach z płockim bramkarzem Piotrem Góralem.
W Agrykoli na szczególne wyróżnienie zasłużył środkowy rozgrywający Piotr Kacperski, który trafiał z najtrudniejszych pozycji. Dwubramkowa przewaga, jaką warszawianie wypracowali do przerwy (9:7) była w dużej mierze zasługą tego zawodnika.
Początek drugiej połowy rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którym udało się nawet powiększyć w pierwszych minutach przewagę do trzech bramek (11:8). Później jednak do głosu doszli płocczanie. Płaska, ale agresywna obrona stała się barierą, przez którą zawodnikom Agrykoli było coraz trudniej się przebić z każdą upływającą minutą. Nawet jeśli zdołali oszukać obrońców, na drodze stawał im Góral (wybrany najlepszym bramkarzem turnieju), który popisał się kilkoma interwencjami (obronił nawet jeden rzut karny). W ostatnich minutach Płock kontrolował już sytuację na boisku, prowadząc cały czas różnicą 2-3 bramek. Warszawiakom nie można odmówić ambicji i walki do końca, ale tym razem musieli uznać wyższość rywala.

Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół Reprezentacji Podkarpacia, który wyraźnie pokonał (20:12) inny warszawski zespół UKS WIlanowię. Pierwsza odsłona meczu nie zapowiadała aż tak wysokiego zwycięstwa przyjezdnych: przewaga Podkarpacia wynosiła zaledwie dwie bramki (8:6). Po przerwie jednak, zdekoncentrowani Warszawiacy razili nieskutecznością w ataku, zdarzały się im też proste błędy w obronie.