Archiwum‎ > ‎Edycja 2011‎ > ‎zbiornik2011‎ > ‎

Już po raz siódmy ...

opublikowane: 11 lis 2011, 03:02 przez Stowarzyszenie Jacka Zglinickiego   [ zaktualizowane 21 wrz 2012, 05:57 ]

Kiedy kilka lat temu zaczynaliśmy naszą przygodę z Memoriałem Jacka Zglinickiego nie przypuszczaliśmy, że turniej ten na stałe wpisze się w sportowy krajobraz stolicy. Jednak z każdą edycją rosło zainteresowanie imprezą i poziom sportowy jej uczestników.

Pierwsza edycja Memoriału Jacka Zglinickiego odbyła się w 2005 roku. Uczestniczyło w niej zaledwie sześć zespołów, w tym trzy warszawskie, a triumfatorem został zespół stołecznej Agrykoli. Zawody odbyły się na hali KS Warszawianka. W roku kolejnym w turnieju uczestniczyło już dziewięć zespołów.

Nowy etap zaczął się w 2008r., gdy zaczęliśmy rozgrywać turniej na dwóch halach, w tym na nowoczesnym obiekcie AZS UW przy ul. Banacha 2A. Patronat nad Memoriałem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, poszerzyło się również grono sponsorów oraz instytucji wspierających naszą imprezę, między innymi o Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. O rosnącej randze imprezy świadczyć może również fakt, że coraz chętniej uczestniczą w niej reprezentacje województw złożone z najlepszych zawodników danego regionu.

Od początku przyświecał nam jeden cel: aby uczestnicy Memoriału wyjeżdżali z Warszawy z bagażem pozytywnych doświadczeń, zarówno sportowych jak i osobistych. Aby udział w turnieju nie było dla nich przykrym obowiązkiem, lecz dorocznym świętem, zabawą i okazją do realizacji sportowych ambicji.

Jesteśmy bowiem przekonani, że piłka ręczna to nie tylko dyscyplina jakich wiele, lecz przede wszystkim życiowa pasja, hobby i rozrywka. Dziś z dumą obserwujemy jak zawodnicy szlifujący swoje umiejętności na memoriałowych boiskach grają pierwsze skrzypce w zespołach ligowych, a niektórzy mają już za sobą debiuty w reprezentacji kraju.

Liczymy, że również w tym roku nasz turniej pomoże odkryć talenty, których rozwój będziemy uważnie śledzić w następnych latach. Tegoroczna, siódma edycja zapowiada się niezwykle emocjonująco. Oprócz debiutującej w turnieju drużyny warszawskiego AWF, do Warszawy zjadą reprezentacje województw: Dolnego Śląska, Łódzkiego i Podkarpackiego, a także dwie drużyny z Płocka. Czyżby płocczanie marzyli o obronie zdobytego rok temu pierwszego miejsca i wyrównaniu tym samym rekordu Agrykoli, która jako jedyny zespół dwukrotnie triumfowała w Memoriale?

Comments