Aktualności ...

Nasi Partnerzy:

Mazowsze serce Polski ZPRP

Victoria w stolicy

opublikowane: 8 lis 2015, 11:26 przez Mac Zglin   [ zaktualizowane 8 lis 2015, 22:03 ]

XI Memoriał Jacka Zglinickiego już za nami. Jego triumfatorem, a raczej triumfatorką, okazała się „siódemka” Victorii Tomaszów Mazowiecki, która po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonała zespół Nike Ciechanów 20:18 (10:9).

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie niezwykle skoncentrowane i grały uważnie w obronie. Od pierwszych minut świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz Victorii Krzysztof Ostrowski (wybrany ostatecznie najlepszym golkiperem turnieju). Mimo to jeszcze w trzynastej minucie był remis 7:7. Potem szala zaczęła się przechylać na stronę Victorii, która zdołała wyprowadzić kilka szybkich kontr. Jednak seria błędów sprawiła, że na przerwę młodzi szczypiorniści z Tomaszowa schodzili zaledwie z jednobramkową zaliczką (10:9).

W drugiej odsłonie dalej fenomenalnie bronił Ostrowski i to w sytuacjach z pozoru beznadziejnych. Niezrażeni przestrzelonymi kontrami i sytuacjami sam na sam zawodnicy z Ciechanowa nie tracili jednak animuszu i nie dopuszczali, by Victoria uzyskała większą przewagę. Kluczowa była chwila, gdy szczypiorniści z Tomaszowa grali w podwójnym osłabieniu. Zdołali zdobyć bramkę i na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem doprowadzili do kolejnego remisu 14:14.

Końcówka należała do Victorii, zwłaszcza że zawodnicy Nike nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego Ostrowskiego nawet z linii siedmiu metrów. Kryty indywidualnie środkowy rozgrywający Konrad Pilitowski (uznany za najlepszego zawodnika XI Memoriału) też nie był w stanie pomóc kolegom i odwrócić losów meczu. Nike Ciechanów uległa ostatecznie Victorii Tomaszów 18:20.

W małym finale, w którym spotkały się drużyny stołecznej Agrykoli i Czarnych Regimin, doszło do nie lada sensacji. Po raz pierwszy w historii Memoriału o tym, kto zdobędzie brąz decydowała seria rzutów karnych. Początek spotkania nie zapowiadał tak dużych emocji. Czarni Regimin szybko przejęli inicjatywę i na przerwę schodzili z czterobramkową zaliczką (12:8). W drugich dwudziestu minutach Warszawianie uszczelnili jednak defensywę i mozolnie odrabiali straty, by w końcówce doprowadzić do remisu. Ostatnie minuty były prawdziwą wojną nerwów, w której nie było zwycięzcy. Po dwudziestu minutach drugiej połowy na tablicy widniał wynik remisowy 24:24. W tej sytuacji o wygranej zadecydowała seria pięciu rzutów karnych. Warszawianie zachowali więcej zimnej krwi, a bohaterem ostatniej akcji został bramkarz stołecznych Radosław Żelazo, który odbił kluczowego karnego, po czym utonął w ramionach kolegów. Brąz pozostał więc w Warszawie.

O prawdziwym pechu mogą za to mówić szczypiorniści innej warszawskiej drużyny – KS Warszawianki. W spotkaniu decydującym o awansie do strefy medalowej oddali zwycięstwo, mimo że na półtorej minuty przed końcem spotkania prowadzili z niepokonaną drużyną z Ciechanowa dwoma trafieniami. Trzy błyskawiczne kontry rywali przekreśliły jednak nadzieje warszawian i zepchnęły ich na ostatnie miejsce w grupie.

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik: Konrad Pilitowski (Nike Ciechanów)

Najlepszy bramkarz:  Krzysztof Ostrowski (Victoria Tomaszów Maz.)

Król strzelców: Matthieu Louesdon (KS Warszawianka) – 52 bramki

Najlepszy środkowy rozgrywający: Jan Stolarski (Anilana Łódź)

Harmonogram gier

opublikowane: 26 paź 2015, 12:53 przez Roman Ogłaza   [ zaktualizowane 28 paź 2015, 14:08 ]

Dzień pierwszy - hala Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Stefana Banacha 2A)

Zakończenie pierwszego dnia

Dzień pierwszy MOS Ochota (ul. Geodetów 1)

16:30

Dzień drugi - hala Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Stefana Banacha 2A)

Lista zamknięta

opublikowane: 23 paź 2015, 02:06 przez Mac Zglin   [ zaktualizowane 26 paź 2015, 13:11 przez Roman Ogłaza ]

Zamknęliśmy już listę uczestników tegorocznego XI Memoriału Jacka Zglinickiego w piłce ręcznej chłopców (kat. wiek. junior młodszy, rocznik 99’ i 00’). W turnieju udział wezmą następujące zespoły: Agrykola Warszawa, Anilana Łódź, AWF Warszawa, Czarni Regimin, KS Warszawianka, Nike Ciechanów, UKS Bursa Puławy, Victoria Tomaszów.

Impreza jest współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd M. St. Warszawy, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Warszawsko-Mazowiecki  Związek Piłki Ręcznej. Turniej odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 listopada br. Przypominamy uczestnikom o konieczności wpłaty (najlepiej przelewem) wpisowego w wysokości 100zł na konto Stowarzyszenia im. Jacka Zglinickiego: Bank BGŻ BNP Paribas nr 88 2030 0045 1110 0000 0260 8500.

Gdzie gramy

Tradycyjnie już zawody odbędą się na obiekcie Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2A (sob-nie) oraz na hali MOS Ochota przy ul. Geodetów 1 (sobota). Prosimy zespoły z obu grup o stawienie się na uroczyste otwarcie turnieju na hali przy ul. Banacha 2A (sobota), które rozpocznie się o godzinie 11.00.

Wyżywienie

Podobnie jak w latach ubiegłych, istnieje możliwość wykupienie posiłków na obu halach w następujących cenach: śniadanie/ kolacja – 6zł, obiady 10zł. Prosimy zespoły o jak najszybsze przesłanie informacji odnośnie liczby i rodzaju zamawianych posiłków na adres: maciej.zglinicki@gmail.com. Ponieważ nie ma specjalnej przerwy obiadowej (ale są przynajmniej dwie techniczne), prosimy zespoły o bezpośredni kontakt z właścicielami barów na obu halach (Hala Banacha 2A – Marzena Przybysz tel. 0-501 125 737; hala na Geodetów – Jacek Kowalczyk tel. 604 782 627 ) w celu ustalenia najdogodniejszej pory posiłku.

System gier

Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pojedynki grupowe rozegrane zostaną systemem każdy z każdym. W dalszej fazie czołowe zespoły zagrają systemem pucharowym. W przypadku remisu w normalnym czasie gry, zwycięzca wyłoniony zostanie w 5 minutowej dogrywce, a jeśli ta nie przyniesie rozstrzygnięcia w serii (5) rzutów karnych. W dolnej drabince rozgrywki będą dokończone w systemie każdy z każdym z zaliczeniem meczy grupowych. Czas gry: 2 x 20 minut z  5 minutową przerwą. Kara wykluczenia skrócona do 1 minuty. Czerwona kartka (nie z gradacji) eliminuje zawodnika z następnego meczu. Czas – w fazie grupowej jeden na mecz, 2 w fazie finałowej (mecze o miejsca 1-3). Organizatorzy zachowują prawo do zmiany systemu rozgrywek.

Macieja Zglinickiego tel. 604 91 97 44, mail: maciej.zglinicki@gmail.com
Na naszej stronie sjz.waw.pl znajdziecie też historię Memoriału i informację o Patronie.

XI Memoriał: czekamy na zgłoszenia

opublikowane: 9 wrz 2015, 11:21 przez Mac Zglin   [ zaktualizowane 22 paź 2015, 13:13 ]

Jak co roku Stowarzyszenie im. Jacka Zglinickiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd M. St. Warszawy oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapraszają do udziału w XI Memoriale Jacka Zglinickiego w Piłce Ręcznej Chłopców (kategoria junior młodszy), który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 listopada br.

Wszystkie zainteresowane drużyny zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń pocztą elektroniczną (maciej.zglinicki@gmail.com) oraz wpłaty wpisowego w wysokości 100zł na konto stowarzyszenia: Bank BGŻ: 8820 3000 4511 1000 0002 6085 00. W przypadku dużej liczby zainteresowanych, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń lub decyzja władz stowarzyszenia.

Miejsce rozgrywek
Tradycyjnie już będziemy rezerwować obiekt Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a.

Wyżywienie
Podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy się starali zorganizować wyżywienie w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów, na których będą rozgrywane zawody. Orientacyjny koszt posiłków: śniadanie/ kolacja – 10zł, obiady 18-20zł.

Zakwaterowanie
Zarezerwowaliśmy 30 miejsc noclegowych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na Agrykoli, ul. Myśliwiecka 9, 00-459 Warszawa, tel. (22) 622 91 10/11, fax (22) 622 91 05; www.agrykola-noclegi.pl. Aby zarezerwować nocleg należy jak najszybciej wypełnić i przesłać druk rezerwacji (możemy dosłać pocztą elektroniczną) do schroniska. Proszę powołać się na rezerwację dokonaną przez Stowarzyszenie im. Jacka Zglinickiego. Sale 5 i 6 osobowe, jedna dwójka dla trenerów, możliwość zjedzenia śniadania na miejscu.

System gier
Zapewniamy rozegranie minimum pięciu spotkań. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pojedynki grupowe rozegrane zostaną systemem każdy z każdym. W dalszej fazie czołowe zespoły zagrają systemem pucharowym. W przypadku remisu w normalnym czasie gry, zwycięzca wyłoniony zostanie w 5 minutowej dogrywce, a jeśli ta nie przyniesie rozstrzygnięcia w serii (5) rzutów karnych. W dolnej drabince rozgrywki będą dokończone w systemie każdy z każdym z zaliczeniem meczy grupowych. Czas gry w fazie grupowej: 2 x 15 minut z  5 minutową przerwą. Mecze o miejsca medalowe: 2x20 minut. Organizatorzy zachowują prawo do zmiany systemu rozgrywek. Szczegółowe informacje zostaną umieszczone na stronie internetowej i podane w kolejnych komunikatach.